Villa Yapımı

Villa Yapımı


Renova Dekor Mimarlık olarak Kocaeli ve Sapanca bölgelerinde profesyonel ekibimiz ile hayalinizdeki villayı kullanımınıza sunuyoruz. Bir inşaatın yapımı, boş bir arsadan başlayarak anahtar teslim sürecine kadar devam eden ve titizlik gerektiren bir süreçtir.  Villa yapım süreci de bu şekilde başlar. Uygun bir arsa bulunduğu zaman öncelikle proje belirlenir. Bu projenin o arsaya uygun olup olmadığı gerekli fizibilite çalışmaları sonucunda belli olur. Renova dekor ve mimarlık olarak bu süreçlerin her aşamasını titizlikle sürdürerek kaliteli hizmet sunmaktan ödün vermiyoruz.

 

Villa İnşaatı İş Programı Nasıl?

Villa inşaatı öncesi sürdürülen titiz çalışmalar yapım aşamasında herhangi bir sorun çıkmaması için son derece önemlidir. Bu kapsamda inşaat projesi çıktıktan sonra arsanın imar durumu hakkında tapu ve kadastro genel müdürlüğünden genel bilgilerin alınması gereklidir. Firma olarak her ayrıntıyı özenle inceleyerek müşteri memnuniyetini sağlamak istiyoruz. İmar durumu ile ilgili bilgiler alındıktan sonra gelir gider hesaplamaları yapılır, villa rölevesi denilen genel bir kroki çıkarılır. Bu işlemlerden sonra villa sahibinin talepleri doğrultusunda villanın projesi çizilir. Avan proje de denilen bu projede villanın kaba inşaatı yer alır. Mimari dekorasyon ve çeşitli konseptler daha sonra belirlenir.

İnşaat yapım aşamaları yapının sağlam bir şekilde devam etmesi, sağlıklı bir ilerleme kaydetmesi için gereklidir. Bina yapımında alınması gereken ruhsatlar vardır. Bu konuda işlemlerin en hızlı şekilde ilerlemesini sağlayarak en kısa sürede yapıma başladığımızı belirtmekte fayda var. Zemin etüt çalışmaları yapılarak güçlendirme işlemleri belirlenir ve güçlendirme yapılır. Statik, elektrik, peyzaj ve mekanik inşaat ruhsatı oluşturulur. Meslek odalarından onaylatılır ve belediyeden ruhsat alınır. Son aşama olan sosyal güvenlik kurumundan iş yeri dosyası açılır ve inşaat yapımına başlanır. Her ayrıntısını titizlikle takip ettiğimiz tüm projelerimizin Renova dekor ve mimarlık olarak arkasındayız.

Villa İnşaatı Ne Kadar Sürer?

Hayalinize uygun, her köşesinde titizlikle çalışılan Kocaeli villa yapımı denilince akla ilk gelen firmamız inşaat sürecini de özenle tamamlar. Sadece inşa edilen yapılar değil, inşaat sahasında güvenlik tedbirleri almak ana prensiplerimizden biridir. Müşteri ile sürekli iletişim halinde olarak villanın her ayrıntısı belirterek sürece devam ediyoruz. İstenildiği takdirde günlük raporlarla yapılan tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde açıklanır. Temelden başlanarak yapımı devam eden inşaatın her bölgesinde kullanılan kaliteli binayı her açıdan korur. Duvarlar örülür, mantolama işlemleri ve yalıtım işlemleri özenle yapılır. Binayı dış etkenlerden koruyan çatı, suya dayanıklı ve uzun süre kullanım imkânı olan malzemelerden yapılarak tamamlanır.

Kaba inşaatı biten villanın iç ayrıntıları profesyonel ekibimiz tarafından titizlikle sürdürülür. İç tesisat sisteminden başlanarak, alçı işlemleri, tavan detayları, mutfak ve banyolarda kullanılacak seramik yerleştirmeleri, zemin kaplama, duvar boyası işleri gibi pek çok işlem firma garantisi kapsamında yapılarak müşteriye sunulur. Yapılan tüm işlemler villanın temelden kapı koluna kadar her ayrıntısı emek ve titiz çalışma sonucu en kısa sürede müşteriye anahtar teslim sunulur.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!